Dla kogo?

Na ten obóz zapraszamy dzieci i młodzież o zamiłowaniu do rysowania i malowania – bez względu na ich poziom. Zajęcia prowadzone są w taki sposób, by ci którzy zaczynają swoją przygodę z rysowaniem bądź malowaniem rozwinęli swoją pasję, natomiast na tych, którzy już mają większe doświadczenie czekają nieco trudniejsze zadania. Na obozie jest okazja poznać różne techniki plastyczne pod okiem artysty. Pamiątką z obozu są własnoręcznie stworzone dzieła.

Obóz dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 17 lat.

Gdzie?

W tym roku obóz odbędzie się w Grywałdzie w Domu Wypoczynkowym “Na Wymyślu”. Grywałd malownicza miejscowość położona w południowo – wschodniej części Gorców na stokach Lubania (1211 m n.p.m.), na zachód od Krościenka nad Dunajcem w powiecie nowotarskim, etnicznie i kulturowo związanej z Pieninami. Dom wypoczynkowy usytuowany jest w górnej części miejscowości, pod lasem, w pobliżu wyjścia na zielony szlak w kierunku Lubania.

Program

Dzieci na tym obozie poznają i doskonalą różnorodne techniki plastyczne. Wszystko pod okiem wspaniałej artystki i pedagoga – Pani Ani Dygi. Dzieci pod jej kierunkiem wyczarowują cuda, które są pamiątką i wspomnieniem z wakacji.

Zajęcia prowadzone będą w formie otwartego warsztatu w oparciu o wielość zróżnicowanych środków wyrazu artystycznego i technik plastycznych pozwalających na swobodną ekspresję i rozwój dziecka tj. malarstwo, rysunek, grafika, techniki mieszane, działania konceptualne, collage, mozaika, praca z formą i nowymi mediami.

Poznamy “gramatykę” sztuki poprzez pracę i zabawę z elementami i pojęciami sztuki t.j. kształt, światłocień, kolor, kompozycja, forma, walor, rytm, struktura, synteza, materia, natężenie. Zbadamy gdzie łączy się sztuka z naturą, a gdzie matematyka i fizyka ze sztuką, co to jest geometria obrazu, a co to abstrakcja, poznamy sztukę świata wyruszając w podróż z artystami.

Przyglądniemy się jak piękny jest człowiek i pejzaż w którym żyje, odkryjemy teatr cieni, sprawdzimy czym jest książka artystyczna, a czym aktywne czytanie dzieła sztuki. Szczególną uwagę poświęcimy pracy indywidualnej z wybranym tematem, rozwijaniu myślenia wizualnego, pracy koncepcyjnej, istnieje również możliwość konsultacji własnych prac i projektów.

Oprócz tego w programie:

 • Wycieczka całodniowa górska z przewodnikiem w Gorce lub Pieniny
 • Wycieczka całodniowa autokarowa po regionie (Szczawnica, Jezioro Czorsztyńskie)
 • Park linowy w Krościenku
 • Tor saneczkowy w Kluszkowcach
 • Spływ pontonem po Dunajcu
 • Olimpiada Bemola w grupach: gry zespołowe, konkurencje sportowe, zręcznościowe, teatralne, muzyczne, teleturnieje, podchody
 • Zajęcia rekreacyjne: piłka siatkowa, piłka nożna, badminton, dwa ognie, skakanka i inne

Konkursy, gry i zabawy

Your Content Goes Here

Spacery i wycieczki

Dyskoteki

Basen

Zajęcia rekreacyjne

Ognisko

Śpiewogranie

Podchody

Odpoczynek

Termin i cena

TERMIN

18-29.08.2024

CENA

2590 zł

Cena zawiera:

 • zakwaterowanie – 12 dni (11 noclegów)

 • transport (autokar) [Kraków-Grywałd-Kraków]*

 • wyżywienie (śniadanie, obiad z deserem, kolacja)

 • realizacja programu

 • opieka wykwalifikowanej kadry

 • ubezpieczenie UNIQA 10 000 PLN

Zapisz się!

Obowiązuje elektroniczny system zgłoszeń oraz płatności (wpłaty online za pośrednictwem naszej bramki płatniczej iMoje).

Zachęcamy by skorzystać z naszej instrukcji: Jak się zapisać? – krok po kroku

W przypadku diety wegetariańskiej lub bezglutenowej (wybór w formularzu poniżej) do ceny obozu należy doliczyć 200 zł. W przypadku diety bezglutenowej przed zgłoszeniem prosimy o kontakt telefoniczny (505125100).

W procesie rezerwacji można od razu wpłacić zaliczkę (300 zł). Możesz ją także wpłacić później – maksymalnie do 7 dni od zgłoszenia. W przeciwnym razie uczestnik zostaje wykreślony z listy uczestników.